З В І Т

про роботу КЗ ЛОР «Сокальська санаторна школа»

У 2019/2020 навчальному році педагогічним колективом школи забезпечувалась реалізація основних завдань державної політики у системі освіти відповідно до чинного законодавства України. Освітня стратегія школи була спрямована на забезпечення функціонування і розвитку навчального закладу, підвищення якості лікування, утримання учнів, надання їм освітніх послуг з урахуванням стану здоров’я та потреб дітей.

Виходячи із завдань загальношкільної педагогічної проблеми «Співробітництво медико-педагогічного, учнівського колективів, батьків у створенні сприятливих умов для лікування та утримання дітей, розвитку їх фізичного, психічного, соціального та духовного здоров’я, індивідуально-орієнтованого навчання відповідно до вимог лікувально-реабілітаційної педагогіки», колектив школи працював над:

- системним, комплексним та якісним лікуванням, відновленням здоров’я дітей, хворих на сколіоз, та інші супутні захворювання;

- забезпеченням якісного навчання учнів, що відповідає державним стандартам освіти, потенціалу дитини, потребам її особистісного розвитку;

Загалом із поставленими завданнями впродовж вересня-лютого медико-педагогічний колектив справлявся, хоча виникали часткові проблеми із реалізацією окремих напрямків роботи, з березня до травня освітній процес здійснювався дистанційно, у школі було запроваджено карантинні заходи у зв’язку із пандемією коронавірусної інфекції.

У минулому навчальному році у школі працювало 14 класів, 12 виховних груп. Була створена чергова група із 19 учнів з інвалідністю, тих, які перебували у складних життєвих обставинах та тих, які доїжджали на навчання з інших областей, віддалених районів області. На кінець року у закладі навчалося 243 учні. З них:

- 16 школярів з Волинської, Рівненської, Черкаської, Хмельницької областей

- 227 учнів з Львівської області, у тому числі із Сокальського району – 146.

Протягом року проводилась системна робота із соціального захисту учнів пільгових категорій. У школі навчалося 9 дітей, позбавлених батьківського піклування (під опікою), 24 дитини з інвалідністю, 53 - із багатодітних сімей, 23 дитини - із малозабезпечених сімей, 3 дітей учасників АТО, 9 дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, 50 - діти із неповних сімей.З даними категоріями учнів працювала соціальний педагог Кручкевич Н.В., головним змістом діяльності якої було створення більш широких можливостей для реабілітації фізичного, психічного та соціального здоров’я вихованців. Соціальний педагог, практичний психолог, вихователі, класні керівники вивчали стан проживання учнів у сім’ях, за результатами аналізу складені акти обстеження матеріально-побутових умов. Практичний психолог Сичинська З.В. здійснювала індивідуальну корекційну роботу із учнями різного соціального статусу.

Освітній процес було організовано відповідно до освітніх програм шкіл всіх рівнів, робочого навчального плану та плану роботи школи. Інваріантна та варіативна частини робочого навчального плану реалізовані повністю. За підсумками навчального року із 243 учнів 1-11-х класів:

- 36 оцінено вербально

- 207 атестовані з усіх предметів

- 71 відраховано, у зв’язку із закінченням лікування та навчання

- 136 переведені до наступних класів для подальшого лікування та навчання

- 24 нагороджено Похвальними листами

Результати навчальної діяльності учнів (у відсотках)

високий достатній середній початковий
Початкова школа 31,1 48,9 20 -
Основна школа 5,5 30,7 60,6 4,2
Старша школа 8,2 48,6 43,2 -

У загальному за підсумками навчання 24 учні школи (11,4%) мали високий рівень навченості з усіх предметів, 79 учнів (37,6%) - достатній, 103 учні (49,1%) – середній. Знання з окремих предметів 4 вихованців (1,9%) були початкового рівня навченості. У порівнянні з 2018-2019 навчальним роком кількість учнів, які мають високий та достатній рівні навчальних досягнень зменшилась на 2,6% та складає 49%. Кількість школярів із середнім рівнем навченості збільшилася з 42,8% до 49,1%. Кількість учнів, які отримали бали початкового рівня, зменшилася з 5,5% до 1,9%. Якість знань школярів склала 98,1%. Рівень знань з одного предмета у 20 школярів (9,5%) є нижчим від їх загального навчального рівня. Аналіз показників за рівнями навчання встановив, що загалом зростання результатів навчальної діяльності відбулося на 3,6%. Педагогам слід звернути увагу на особистісно-орієнований підхід у роботі з учнями початкового рівня навченості та тими, які мають нижчі навчальні досягнення з одного предмета.

У зовнішньому незалежному оцінюванні брали участь 20 учнів.

Моніторинг вступу випускників показав, що із 24 продовжують навчання у вищих навчальних закладах всіх рівнів акредитації - 20 учнів.

За підсумками минулорічної атестації проатестовано 17 педагогів, з них: підвищили кваліфікаційну категорію з першої до вищої – 4, з другої до першої – 3, зі спеціаліста до другої – 1, 9 – підтвердили відповідність раніше присвоєній категорії.

Очні та дистанційні курси підвищення кваліфікації пройшли всі педагогічні працівники. 1 медична сестра пройшли курси при ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж післядипломної освіти».

Якісний склад медико-педагогічних працівників установи у минулому навчальному році був таким:

учителі (31) вихователі (19) медичні працівники (14)

звання „старший учитель” - 2 (6,4%) - -

звання «учитель-методист»- 1 (3,1%)

вища категорія - 23 (74,2%) - 8 (42,1%) - 7 (50%)

перша категорія - 6 (19,4%) - 6 (31,5%) - 1 (7,1%)

друга категорія - 1 (3,2%) - 1 (5,3%) -

спеціаліст - - 1 (5,3%) - 6(42,9%(без категорії)

12 тарифний розряд - 1 (3,2%) - 3 (15,8)

Методична робота здійснювалась на основі аналізу інформації про стан професійної компетентності педагогів, їх потреб і пропозицій.

Основною формою методичної роботи в школі були методичні міжпредметні об’єднання, зміст роботи яких включав питання вивчення та врахування потреб особливого навчання і виховання хворих дітей згідно вимог лікувально-реабілітаційної педагогіки, формування культури здоров'я учнів та забезпечення належних умов для їх поступової адаптації, формування успішної особистості через систему виховної роботи, підвищення майстерності вчителів та вихователів через запровадження сучасних інформаційних технологій, впровадження у практику роботи моделей особистісно-орієнтованого уроку та занять самопідготовок, вивчення актуальних проблем методики викладання складних розділів навчальних програм, взаємовідвідування відкритих уроків і виховних заходів, бібліографічні огляди.

Поряд з питаннями конкретно методичного характеру розглядалися проблеми психології, соціальної роботи, реабілітації хворих дітей, без яких сучасний педагог санаторної школи-інтернату не може повною мірою забезпечити високу якість розвитку виховання та навчання учнів. Члени методичних об’єднань впроваджували у роботу з дітьми шкільні навчально-виховні програми і проекти «Моя країна - Україна», «Джерела життя», «Право і діти», «Здоров’я – через освіту».

Впродовж року активно працювали творчі групи з проблем формування критичного мислення учнів, адаптації школярів до навчання у школі.

Членами методоб’єднання вчителів природничо-математичного циклу проведено предметно-методичні тижні математики, природничих наук, організовано проведення математичного конкурсу «Кенгуру», природничого - "Колосок", фізичного «Левеня», міжнародного онлайн конкурсу «Олімпіс», забезпечено участь учнів у шкільній та районній олімпіадах.

Учителі історії – члени методичного об’єднання учителів суспільно-гуманітарного циклу Кулак Н.І., Зигмунд О.С., Шведик Г.Г. підготували учнів до участі у міжнародному історичному конкурсі "Лелека". Вчителі української мови підготували і залучили школярів до участі у Всеукраїнському конкурсі «Соняшник».

Частина педагогів популяризують власний досвід роботи через методичні порадники, брошури, власні блоги та сайти, які активно використовують у роботі. Але даний напрямок методичної роботи охоплений не всіма вчителями та вихователями з вищою кваліфікаційною категорією.

Члени методичних об’єднань впроваджували у роботу з дітьми сучасні навчально-виховні програми. Всі педагоги та медичні працівники впроваджували валеологічні знання у навчально-виховний та лікувально-реабілітаційний процеси, виходячи із завдань проекту «Здоров’я через освіту». Зокрема, у рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад» у 7-11 класах впроваджувалася навчально-виховна програма «Особиста гідність. Безпека життя. Громадські ініціативи» (координатори Бик М.Б., Чернюх Л.І.), у 8-11 класах – «Професія. Кар’єра. Успіх» (координатори Сичинська З.В., Шведик Г.Г.) у 10-11 класах – «Соціально-фінансова освіта та виховання старшокласників «Творимо майбутнє відповідально та ощадливо» (координатор вчитель економіки Бик М.Б.). Практичний психолог Сичинська З.В. координувала навчання учнів за програмою «Життя на роздоріжжі. Твій вибір. Життєві навички, які формують характер» міжнародного проекту «Молодь на роздоріжжі». Вчитель англійської мови Наконечний В.Р. координував роботу учнів у проекті «Англійська мова – мова, яка розширює кордони» за Програмою європейської комісії співпраці європейських шкіл та шкіл східного партнерства «е-Твінінг». Учні 1-7 класів навчалися за програмою «Застосування музикотерапії у корекційній роботі», яка впроваджувалася вчителем музики Михальчук С.К. спільно із психологом школи Сичинською З.В.

Протягом року проводилася робота з ефективного впровадження ІКТ в освітній процес, управлінську діяльність. Створювався єдиний інформаційний простір школи. Середній показник забезпеченості учнів комп’ютерами склав 9.1, що не є оптимальним для освітнього процесу.

Зокрема, кількість ПК для освітнього процесу – 33, для управлінсько-господарської діяльності – 11. До мережі інтернет підключено 33 робочих місця. Характерною особливістю роботи всіх педагогів стало використання мультимедійного проектора, комп’ютера для підготовки уроків, що дало змогу зробити освітній процес більш наочним, насиченим та естетично оформленим. Інформатизація освітнього та управлінського процесів дала можливість частково підвищити оперативність виконання адміністративних завдань, знизити затрати часу на ведення документації та підготовку до уроків, частково модернізувати діловодство, підвищити мотивацію учнів до навчання, забезпечити доступ школярів до сучасних освітніх ресурсів. Але залишилися відкритими питання: збільшення кількості ПК для освітнього процесу, використання програмних засобів навчання, ширше підключення до мережі Інтернет, підвищення готовності педагогів до використання ІКТ, забезпечення основних кабінетів мультимедійними проекторами, яких в даному році є 7.

Процес виховання здійснювався шляхом проведення різноманітних форм роботи, вибір яких залежав від змісту та завдань виховання дітей, їх вікових особливостей. Проводились виховні години, години класного керівника, загальношкільні свята, ярмарки, рольові ігри, зустрічі з цікавими людьми, педагогічні спостереження, анкетування, бесіди.

Аналіз виховної роботи показав, що загалом виховний процес здійснювався відповідно до річного плану та виховної програми школи, нормативних документів та методичних рекомендацій. У школі працювали гуртки за інтересами, факультативи: образотворчий гурток, вокальний гурток «Музичний калейдоскоп», математичний гурток "Мудра сова", гурток з естетики «Майстерня почуттів», з хореографії «Танцювальна мозаїка», соціально-реабілітаційний гурток «Точка зору», фізкультурно-оздоровчий гурток «Оздоровча гімнастика», рада музею "Берегиня", гурток любителів поезії "Дивослово". Також учні школи відвідували міські позашкільні виховні заклади.

Школярі впродовж року були переможцями різноманітних конкурсів та учасниками акцій різних рівнів. Учні 11 класу отримали дипломи та грошові винагороди у Міжнародному конкурсі творів «Ким я хочу бути? Як я цього досягну?». Шестикласники стали переможцями спортивно-оздоровчих змагань «Ти зможеш, якщо зміг я», організованих Львівським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». 14 школярів були учасниками Міжнародного конкурсу дитячого малюнка та живопису «Дружать діти на планеті».

Учні школи брали участь в обласних екологічних конкурсах-акціях «Годівничка», «Первоцвіти», «Посади сад», «Зоологічна галерея», «Природа і фантазія»

Школярі були активними учасниками благодійних акцій «Назустріч мрії» (благодійна організація «Сильні духом»), «Серце до серця» (благодійний фонд «Серце до серця», «Великодній кошик воїнам АТО».

Педагогічний колектив школи багато уваги приділяв формуванню правової культури, профілактиці правопорушень серед підлітків та формуванню здорового способу життя. До заходів превентивного виховання активно залучались представники міліції та громадських організацій.

Серед загальношкільних заходів найбільш ефективними та цікавими були: концерт "Ми бажаємо щастя вам", осінній ярмарок "Щедрість рідної землі", вечір-реквієм "Голгофа голодної смерті", Хресна дорога, Свято прощання зі школою, свято Букварика.

Управління закладом проходило відповідно до плану і включало цілеспрямовану роботу щодо розподілу і регламентації функцій між адміністрацією та усіма членами колективу, підбір педагогічних і медичних кадрів, створення всіх умов для ефективного функціонування установи. Проводився фронтальний, тематичний, попереджувальний контроль за результативністю, оптимальністю роботи усіх підрозділів установи. Основними питаннями контрольно-аналітичної діяльності були: стан викладання географії, математики, проведення індивідуальних групових та факультативних занять, система роботи педагогів із впровадження наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток», національно-патріотичного виховання, реалізація вчителями завдань компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходу до навчання учнів, проведення занять самопідготовок, соціально-педагогічний патронаж учасників освітнього процесу, харчування учнів школи, робота медико-педагогічних працівників з охорони життя і здоров’я школярів, робота шкільних методичних об’єднань, динамічних творчих груп, стан матеріально-технічної бази школи, виконання вимог щодо освітнього процесу в першому та другому класах нової української школи, фізичне виховання та медико-педагогічний контроль за ним, адаптація новоприбулих учнів та учнів 1, 5 класів до навчання у школі. Вивчалась система роботи педагогів. Щоквартально контролювалося ведення журналів, зошитів. Проводилося постійне вивчення відвідування учнями школи. За підсумками перевірок видані накази.

Навчанню учнів сприяла добре організована робота шкільної бібліотеки, книжковий фонд якої становить 12262 книги. Зокрема, підручників 6480, художньої літератури – 5782. Фонд підручників постійно поповнювався та оновлювався за рахунок централізованого забезпечення (отримано 483 примірники). Передплачено 38найменувань періодичних видань на суму 9746 грн. Розпочата робота з комп’ютеризації бібліотеки.

В установі працювала Рада школи, яка активно вирішувала питання шкільного життя, допомагала в поліпшенні матеріальної бази установи, проведенні ремонту, вихованні учнів, забезпеченні виконання рішень загальних зборів.

Лікування в установі здійснювалось 14–ма медичними працівниками відповідно до призначень лікаря-ортопеда та лікаря-педіатра за рекомендаціями лікарів-ортопедів центральних районних лікарень.

За результатами лікування сколіозу:

Зменшення ступеня сколіозу –110 учнів,стабільність -128,прогресування - 5.

В програму відновлення здоров’я дітей входила діагностика фізичного стану їх організму (чотири поглиблені медогляди, профілактичні заходи, психологічна корекція). Багато дітей, крім суто ортопедичного захворювання, мали супутні соматичні хвороби, тому зусилля медичних працівників були спрямовані на відновлення функції всього організму, а не лише на лікування окремої хвороби. Формування навичок здорового способу життя, позитивного ставлення до фізичної культури, занять ЛФК, гігієни сприяли зустрічі з лікарями та медичним персоналом школи, тематичні лінійки.

Вихованню гармонійно розвинутої особистості сприяли традиційні урочисті заходи: шевченкові дні в школі «Слово, пісня, душа Кобзарева – ви – окраса й суть мого життя», фольклорний серпанок «Пісня – душа народу», тиждень книги «До серця книгу запроси», цикл рольових ігор, анкетування «Мій клас – моя сім’я», тиждень духовності «Шлях до спасіння», свято Матері «Матуся наша – ангел на землі», майстер-клас «Сонячні квіти Петриківки», свято останнього дзвоника.

В рамках патріотичного виховання були проведені такі заходи: акція єднання «Україна – єдина країна», тематична лінійка «Крути – символ національної честі», історичний квест «Нащадки козацької слави», урок пам’яті «Небесна сотня – то в серцях вогонь», конкурс-селфі «Моя родина у вишиванці», конкур юних аматорів «Моя Україно». Дієво працювало учнівське самоврядування. Працювала шкільна держава "Самоцвіти" та об’єднання молодших школярів "Дивоцвіт". Шкільний парламент організовував загальношкільні свята: День вчителя, Фестиваль української пісні, Різдвяні замальовки, Свято Валентина, Свято останнього дзвоника; загальношкільні лінійки, конкурси, вечори відпочинку.

Протягом року в школі проводились заходи щодо економії бюджетних коштів: встановлено контроль за використанням енерго-, тепло- і водоресурсів.

Придбано: 2 мультимедійних проектори, 2 ламінатори, 2 коркові дошки, 1 холодильник для харчоблоку, розвивальні ігри «ЛЕГО» для 1,2 класів.

Впродовж року школі було надано благодійну допомогу: 1 мультимедійний проектор, 1 телевізор, електроножиці для обрізання кущів, встановлено частину підземного електричного кабеля, відремонтовано бікроеластом з посипкою частину даху навчального корпусу, відремонтовано шкільну автомашину, встановлено мультимедійні проектори та комп’ютери у класи початкової школи.

По підготовці школи до нового навчального року зроблено поточні ремонти спалень, всіх кабінетів та класних кімнат, спортзалу, актового залу.

Аналіз результатів роботи школи за 2019-2020 навчальний рік свідчить про виконання в цілому річного плану роботи.

У 2020-2021 навчальному році Сокальська загальноосвітня санаторна школа і надалі буде працювати над виконанням нових державних стандартів початкової освіти, нової української школи, реалізацією завдань реформування освіти.

Кiлькiсть переглядiв: 299

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа III ступенів, ім. Т.Г.Шевченка»

м.Сокаль, Львівська обл., вул.Тартаківська,10

E-mail: sokal_sanatorn@ukr.net

Дата останньої зміни 25 Квітня 2024

Фотогалерея