Критерії оцінювання знань з біології
Рівні навчальних досягнень учнів Бали Усна відповідь Лабораторні дослідження, практичні роботи Проекти
І. Початковий 1 Учень з використанням підручника відповідає на найпростіші питання щодо назв окремих біологічних об`єктів . Учень знає правила БЖ при виконанні лабораторних і практичних робіт;розпізнає біологічні об`єкти за допомогою підручника (вчителя), але не вміє самостійно оформити результати письмових робіт. Учні не володіють навичками створення проектів.
2 Учень наводить елементарні приклади і ознаки біологічних об'єктів,за допомогою вчителя або з використанням підручника Учень з допомогою називає окремі ознаки біологічних об'єктів; наводить елементарні приклади біологічних об'єктів;оформлює письмово за зразком відповідь на одне завдання роботи, допускаючи при цьому помилки. Учні не володіють навичками створення проектів.
3 Учень частково відтворює окремі ознаки, окремі факти,відповідає на запитання «так» або «ні»,робить багато помилок. Учень записує окрему інформацію з допомогою вчителя або підручника; дає відповідь на питання «так» або «ні»;оформлює письмово за зразком відповідь на одне завдання роботи, допускаючи при цьому помилки. Учні не володіють навичками створення проектів.
ІІ. Середній 4 Учень за допомогою вчителя може відтворити незначну частину біологічних понять, дати характеристику ознак,робить суттєві біологічні помилки. Надає неповну відповідь на запитання у роботі;записує не всі терміни і біологічні поняття;учень працює з допомогою вчителя; оформлює письмово за зразком відповідь на два завдання роботи, допускаючи при цьому значні помилки. Результати проекту у формі опису готової інформації, без висновків та презентації роботи.
5 Учень може переказати основний зміст навчального матеріалу;дає часткову характеристику біологічних об`єктів , понять,описує їх за планом, допускаючи біологічні помилки Учень відтворює основний зміст запитань, описує біол. об`єкти за планом; за допомогою вчителя виконує прості біологічні дослідження та описує їх результати; за допомогою вчителя розв’язує прості типові біологічні завдання; оформлює письмово за зразком відповідь на два завдання роботи, допускаючи при цьому незначні помилки. Результати проекту у формі неправильно оформленого реферату описового характеру з частковим розкриттям теми та відсутністю чіткої презентації.
6 Учень самостійно, але неповно відтворює навчальний матеріал,може приводити приклади, що наведені у підручнику; знає біологічні об`єкти і надає їм характеристику. Працює самостійно, але дає неповну відповідь на запитання; описує біологічні об`єкти за зразком; розв’язує прості типові біологічні завдання і при оформленні роботи відповідає на два завдання без помилок. Результати проекту у формі реферату ,плаката з більш повним розкриттям теми;частковими висновками, не дотримана естетика подачі матеріалу;презентація у формі зачитування інформації.
ІІІ. Достатній 7 Учні без допомоги вчителя переказують частину навчального матеріалу;знають частину термінів та понять ;за ознаками порівнюють біологічні об‘єкти та явища, допускаючи помилки. Учень виконує прості біологічні дослідження та описує їх результати; з допомогою вчителя формулює висновки;оформлює письмово за зразком відповідь на три завдання роботи, допускаючи при цьому незначні помилки. Результати проекту представленні у формі стандартно оформленого реферату,плаката;зміст відповідає актуальній тематиці;тема розкрита , але відсутній дослідницький характер роботи; презентація у вигляді переказування інформації без її аналізу.
8 Учні самостійно переказують матеріал;відповідають на запитання, але допускають помилки; порівнюють і встановлюють відмінності між біологічними об`єктами; застосовують свої знання на практиці на достатньому рівні. Учень відповідає на питання , але допускає неточності; порівнює об`єкти , описує їх. Учень застосовує знання ,розв’язує типові біологічні завдання користуючись алгоритмом; оформлює письмово за зразком відповідь на чотири завдання роботи, при цьому не допускаючи помилок. Результати проекту представленні у формі естетично оформленого реферату, плаката, стенда,буклету;тематика роботи актуальна;зміст теми розкритий,логічно висловленні думки,характер роботи наближений до дослідження; презентація у формі виступу із частковими висновками.
9 Учні вільно відтворюють навчальний матеріал та відповідають на поставлені запитання; аналізують інформацію, за допомогою вчителя ; встановлюють причинно-­наслідкові зв’язки;володіють на достатньому рівні навичками роботи з схемами, графіками, малюнками, таблицями, атласами, визначниками, натуральними біологічними об’єктами та їх моделями. Учень самостійно виконує різні вправи;використовує свої знання на практиці;робить висновки;працює самостійно з зі схемами, графіками, малюнками, таблицями, атласами, ­визначниками, натуральними біологічними об’єктами та їх моделями; виконує прості біологічні дослідження та пояснює їх результат;оформлює письмово за зразком відповідь на п`ять завдання роботи, при цьому не допускаючи помилок. Проект створений у вигляді нестандартно та естетично оформленого плаката,буклету,стенда,мультимедійного продукту. Тема розкрита повністю, притаманний логічний виклад змісту з аналізом простого дослідження; презентація у формі виступу без пояснення практичного значення проекту; відсутнє власне ставлення до результатів та аргументоване їх відстоювання.
ІV. Високий 10 Учень логічно та усвідомлено відтворює навчальний матеріал у межах програми;пояснюючи відповіді прикладами;порівнює і характеризує біологічні поняття. Учень володіє навчальним матеріалом; аналізує, систематизує, узагальнює; розкриває суть біологічних явищ, процесів;пояснює відповіді прикладами; дає порівняльну характеристику біологічним об’єктам і явищам з визначенням подібності й відмінності, але допускає незначні неточності. Проект створений у вигляді естетичного мультимедійного продукту , тематика актуальна, зміст інформативний , логічний виклад думок, ґрунтується на дослідженні . Презентація у формі виступу з чіткою аргументацією практичного значення результатів роботи.
11 Учень має глибокі знання у межах програми,дає аналіз об’єктам живої природи за допомогою власних спостережень;використовує знання у нестандартних ситуаціях. Учень володіє знаннями з предмета на високому рівні , робить висновки,порівнює, узагальнює; визначає можливості практичного застосування результатів дослідження;проявляє інтерес до виконання практичних завдань, але допускає незначні неточності. Проект створений у вигляді естетичного мультимедійного продукту , тематика актуальна, зміст інформативний , логічний виклад думок, ґрунтується на дослідженні . Презентація у формі виступу з чіткою аргументацією практичного значення результатів роботи. У роботі доповідач виявляє частково власне ставлення до теми проекту.
12 Учень має системні знання з предмету і використовує їх у різних нестандартних ситуаціях; для вирішення проблемних питань поєднує знання з інших предметів;застосовує додаткові джерела інформації для виконання навчального завдання;бере участь у дискусіях, вирішенні проблемних питань Має глибокі знання з предмету; самостійно виконує дослідження і робить висновки ; застосовує знання на практиці;знаходить сам вирішення проблемних запитань шукаючи додаткові джерела інформації; уміє на високому рівні оформити результати власних досліджень. Результати проекту представленні на основі повної ,самостійної , власної дослідницької роботи;містить аргументовані висновки, вказівки щодо практичного значення роботи,зміст якої є цілісним, логічним,представлений у формі цікавого, нестандартно оформленого електронного продукту ; при презентації умінь чітко висловлюється , аргументовано захищає власну думку.
Кiлькiсть переглядiв: 109

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа III ступенів, ім. Т.Г.Шевченка»

м.Сокаль, Львівська обл., вул.Тартаківська,10

E-mail: sokal_sanatorn@ukr.net

Дата останньої зміни 25 Квітня 2024

Фотогалерея