Повернутися до звичайного режиму

Інтегрований виховний захід «Традиції Великодня на українській землі»

Напередодні Великодніх свят у нашій школі, класним керівником 5 класу Хриплюк Наталією Анатоліївною, було проведено відкриту нетрадиційну виховну годину, приурочену найвеличнішому святу Великодню. З метою розкрити зміст святкування Пасхи, відобразити звичаї і традиції нашого народу, виховувати у школярів почуття любові до своїх обрядів та Батьківщини.

На свято були запрошені першокласники, які брали активну участь у заході, разом із вихователем Мартинюк Оксаною Богданівною вивчили вірші про писанки та підготували інсценізацію про Воскресіння Господнє і пробудження Природи, яким і розпочали урок народознавства.

У шкільному музеї «Берегиня» діти, за святково прибраними до Великодня столами, мали змогу розмальовувати писанки за даними зразками, а також роздивитись різні види їх: крашанки, писанки, дряпанки, бісерки, мальованки, наклеянки, вишиванки та пограти в ігри з писанками, поспівати « Подоляночку».

Допомагали діткам вихователі : Мартинюк О.Б., Пащук Л.А.,Крицька С.В., класний керівник 1 класу Казун О.О.,директор школи Зигмунд О.С. та зауч по виховній роботі Шведик Г.Г.

У супроводі цікавої презентації учні 5 класу розповіли про різні етапи приготувань до Пасхи: Вербну неділю, Чистий четвер, Страсну п’ятницю. Інсценізували звичаї та обряди випікання Паски,розповідали легенди про писанки, співаючи пісні: «Це Великдень» та «Писанки» під музичний супровід Михальчук С.К.

Ознайомились діти із символікою кольорів та знаків на писанках, а також з різноманітними технологіями їх виготовлення із презентації та повідомлень учнів.

За зразками на столах, стендах та експонатів музею діти малювали свої орнаменти. Хриплюк Н.А. і Мартинюк О.Б. запропонували організувати виставку, а також передати дитячі роботи воїнам АТО, долучившись до акції «Разом до перемоги», як це вже робили учні 5 класу, передававши ляльки–мотанки, обереги і малюнки учнів 1-8 кл.

Наприкінці заходу діти залюбки відгадували вікторину, обмінювалися писанками та радіючи показували Великодні ілюстрації.

Вчитель вищої категорії української мови і літератури, а також трудового навчання у 5 класах Хриплюк Н.А. пообіцяла учням, що спільно із вихователями і вчителем образотворчого мистецтва, обов’язково навчаться виготовляти писанки різними технологіями та збережуть цю давню і славу традицію писанкарства для прийдешнього покоління нашої рідної землі – України. Привітали усіх з Великоднем, дали настанови та пропозиції. Вихователь Мартинюк О.Б. запропонувала діткам розповісти батькам про свято, розписувати з ними писанки та допомагати вдома.

«Христос Воскрес! Воскресне й Україна,» - такими словами закінчилося свято…

Хриплюк Н.А., вчитель української мови та літератури та класний керівник 5 класу.

Мартинюк О.Б., вихователь 1 класу

/Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_1.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_10.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_11.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_12.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_13.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_15.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_16.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_2.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_3.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_5.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_4.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_7.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_8.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_9.JPG /Files/photogallery/732/Традиції_Великодня_2015_6.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 180

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа III ступенів, ім. Т.Г.Шевченка»

м.Сокаль, Львівська обл., вул.Тартаківська,10

E-mail: sokal_sanatorn@ukr.net

Дата останньої зміни 08 Травня 2025

Фотогалерея